Czytasz dzięki

Jakubiak: teraz „power”, lobbing i odwaga

KAJ
opublikowano: 26-10-2015, 06:17

- Żadnego triumfalizmu tylko ciężka praca. Przedsiębiorcy, macie swojego ambasadora w Sejmie - mówi Marek Jakubiak, wybrany na posła z okręgu płockiego, właściciel Browarów Regionalnych Jakubiak i zapowiada lobbing za uproszczeniem procedur w prawie gospodarczym a także za zmianami w podatku akcyzowym i na...dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Gratulacje dla najbardziej piwnego posła od czasów Janusza Rewińskiego. W sztabie Kukiza triumfalizm?

Absolutnie nie. Wiem, ile ciężkiej pracy nas teraz czeka, chcemy przecież m.in. zmieniać konstytucję a nasz przyszły partner - PiS - nie jest łatwy we współpracy.

To tylko JOW-y i referenda pana zajmują? A przedsiębiorcy?

Marek Jakubiak
Marek Wiśniewski

Ależ skąd! Po tym, jak musiałem przygotować 258 stron dokumentów i walczyć 1,5 roku aby móc zacząć warzyć whiskey, coś we mnie pękło. Zbuntowałem się i teraz nie odpuszczę. Prawo gospodarcze - jego naprawa, zmiana, uproszczenie - tam będę kierował swój cały „power”. Będę ambasadorem przedsiębiorczości. To posłowie a nie ministerstwa muszą wziąć się do roboty i tworzyć prawo, rozmawiając nie z ze związkami biznesmenów a z samymi biznesmenami.

A pana biznes? Piwo idzie w odstawkę?

To jeszcze kwestia do dyskusji. Mamy 4-osobowy zarząd, jakby co, poradzą sobie beze mnie. Na pewno branża piwowarska ma właśnie swojego posła. Co mogę dla niej zrobić? Np. zliberalizować akcyzę na wzór litewski, gdzie płaci się podatek od alkoholu a nie od ekstraktu.

Zapewne jeszcze jedna rzecz znów chodzi panu po głowie: husarze przed Pałacem Prezydenckim. Bingo?

Siedziałem właśnie w telewizji z posłem Sellinem i tak pomyślałem, że zbudujemy jakiś dobry lobbing za tą ideą. Przez 4 lata przekonywałem do husarii Bronisława Komorowskiego - z zerowym skutkiem. No, ale do tego typu pomysłu trzeba mieć odwagę.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Polecane