Janina Goss przewodniczącą Rady Nadzorczej TVP

26-02-2007, 23:38

Janina Goss została wybrana w poniedziałek wieczorem na nową przewodniczącą Rady Nadzorczej TVP. RN Telewizji Polskiej nie miała przewodniczącego, odkąd Sławomir Skrzypek został prezesem Narodowego Banku Polskiego.

W poniedziałek nowym członkiem RN TVP został Andrzej Urbański, były szef kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a obecnie jego doradca. Urbański wszedł do RN TVP w miejsce jej przewodniczącego Sławomira Skrzypka, który reprezentował w Radzie Nadzorczej resort Skarbu Państwa, a następnie został prezesem Narodowego Banku Polskiego.

Niewykluczone, że po przerwie w obradach Rady, jeszcze w poniedziałek, RN zajmie się wnioskiem o odwołanie prezesa Bronisława Wildsteina. Wniosek w tej sprawie czeka od grudnia; złożył go Robert Rynkun-Werner, pełniący dotąd obowiązki szefa RN. Do tej pory Rada nie mogła jednak nad nim głosować, ponieważ działała w niepełnym składzie, nie mogła więc podejmować żadnych decyzji, nie tylko personalnych. Rada, w pełnym składzie, liczy 9 osób.

Poniedziałkowy "Newsweek" napisał, że Urbański jest poważnym kandydatem na prezesa TVP. Według "Newsweeka", Wildstein miałby stracić stanowisko, ponieważ "bracia Kaczyńscy są niezadowoleni ze sposobu, w jaki telewizja publiczna informowała o raporcie z likwidacji WSI". (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Janina Goss przewodniczącą Rady Nadzorczej TVP