Janis Warufakis będzie doradzał brytyjskiej Partii Pracy

opublikowano: 29-02-2016, 12:16

Były minister finansów Grecji Janis Warufakis, jedna z bardziej wyrazistych postaci kryzysu strefy euro, ma doradzać brytyjskiej Partii Pracy, podaje CNBC.

Yanis Varoufakis
Zobacz więcej

Yanis Varoufakis Bloomberg

Jeremy Corbyn, lider brytyjskiej Partii Pracy, ujawnił, że Warufakis odbył spotkanie z Johnem McDonnellem ministrem finansów w gabinecie cieni i „w pewnym zakresie” będzie doradzał partii.

Corbyn wyznał, że antyoszczędnościowe poglądy Warufakisa, które kosztowały go ostatecznie stanowisko w rządzie Aleksisa Tsiprasa, są cenne dla partii ze względu na jego doświadczenie w UE.

- Warufakis jest interesujący, ponieważ ma za sobą różne negocjacje (z EBC, Komisją Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym). Uważam, że sposób w jaki została potraktowana Grecja za okropny. Powinniśmy skorzystać z jej doświadczeń – powiedział Corbyn w wywiadzie dla gazety „Islington Tribune”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu