Janis Warufakis będzie doradzał brytyjskiej Partii Pracy

opublikowano: 29-02-2016, 12:16

Były minister finansów Grecji Janis Warufakis, jedna z bardziej wyrazistych postaci kryzysu strefy euro, ma doradzać brytyjskiej Partii Pracy, podaje CNBC.

Jeremy Corbyn, lider brytyjskiej Partii Pracy, ujawnił, że Warufakis odbył spotkanie z Johnem McDonnellem ministrem finansów w gabinecie cieni i „w pewnym zakresie” będzie doradzał partii.

Corbyn wyznał, że antyoszczędnościowe poglądy Warufakisa, które kosztowały go ostatecznie stanowisko w rządzie Aleksisa Tsiprasa, są cenne dla partii ze względu na jego doświadczenie w UE.

- Warufakis jest interesujący, ponieważ ma za sobą różne negocjacje (z EBC, Komisją Europejską i Międzynarodowym Funduszem Walutowym). Uważam, że sposób w jaki została potraktowana Grecja za okropny. Powinniśmy skorzystać z jej doświadczeń – powiedział Corbyn w wywiadzie dla gazety „Islington Tribune”.

Yanis Varoufakis
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane