Janukowycz: Moskwa gotowa utrzymać obecną cenę gazu

(Marek Druś)
17-08-2006, 13:48

Moskwa jest gotowa nie zmieniać ceny gazu do końca roku, poinformował premier Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas spotkania z prezydentem Wiktorem Juszczenką, na którym zrelacjonował przebieg dwudniowych rozmów z władzami Rosji.

Moskwa jest gotowa nie zmieniać ceny gazu do końca roku, poinformował premier Ukrainy Wiktor Janukowycz podczas spotkania z prezydentem Wiktorem Juszczenką, na którym zrelacjonował przebieg dwudniowych rozmów z władzami Rosji.

Zgodnie z wynegocjowanym na początku roku porozumieniem, Ukraina płaci za mieszankę gazu rosyjskiego i turkmeńskiego 95 USD za 1 tys. metrów sześciennych. Rosja ostrzegła wówczas, że podwyższy cenę swojego gazu, jeśli więcej każe sobie za niego płacić Turkmenistan. Ten ostatni zapowiedział już, że podwyższy od września cenę gazu z obecnych 65 USD do 140 USD za 1 tys. metrów sześciennych.

MD, AP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Janukowycz: Moskwa gotowa utrzymać obecną cenę gazu