Janusz Odnowiciel wsadzony na resort

05-12-2012, 00:00

Po dwóch dniach bezsensownego stopniowania napięcia polityczna oczywistość się dopełniła.

Janusz Piechociński zmienił Waldemara Pawlaka nie tylko na funkcji prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, lecz również na obu stanowiskach rządowych: wicepremiera oraz ministra gospodarki. Już w komentarzu poniedziałkowym „Serca, kapitały, ręce i stołki” wyjaśniliśmy, dlaczego granie prezesa na stanowisko wyłącznie wicepremiera, z jednoczesnym powierzeniem ministerstwa innemu reprezentantowi PSL, jest dla premiera absolutnie nie do przyjęcia. Nie byliśmy przy koalicyjnych negocjacjach, ale możemy postawić każde pieniądze, że Donald Tusk taki pomysł Janusza Piechocińskiego skasował w pierwszym zdaniu.

Teraz bardzo ważny staje się sposób objęcia i poprowadzenia przez ministra niechcianego resortu. Ze względu na wieloletnie zainteresowania oraz wiedzę niezrównanie bardziej pasowałby Januszowi Piechocińskiemu transport z pozostałymi elementami infrastruktury, ale został z konieczności wsadzony na resort wolny. Ministerstwami i tak realnie rządzą sekretarze i podsekretarze stanu, kierujący grupami departamentów. W tym kontekście ciekawy jest los „pawlakowców”, zarówno w samym resorcie, jak i w podlegających mu agencjach i instytucjach. Nominaci PO są całkowicie poza zasięgiem ministra, ale pozostali… Prezes zapowiedział odmłodzenie ludowej drużyny, ciekawe, czy także w części rządowej.

Wczoraj Janusz Piechociński nadał sobie przydomek, który przytaczamy w tytule komentarza. Dotyczył on planów cywilizowania szeroko rozumianego świata polityki. Wydaje się nam jednak, że od chwili odebrania nominacji od prezydenta wicepremier/minister w pierwszej kolejności powinien skierować aktywność na zadania państwowe, a nie bliższe jego sercu partyjne. Ludowcy dadzą sobie radę…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JACEK ZALEWSKI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Janusz Odnowiciel wsadzony na resort