Japonia chce ubiegać się o dodatkową dostawę szczepionek Pfizera

  • Paweł Makosz
opublikowano: 16-04-2021, 12:16

Premier Japonii Yoshihide Suga planuje skontaktować się z dyrektorem generalnym firmy Pfizer, Albertem Bourlim. Celem rozmowy ma być gwarancja dodatkowej dostawy szczepionek przeciwko koronawirusowi.

W Japonii szczepionka firmy Pfizer jest obecnie jedyną dopuszczoną do użytku. Proces podawania zastrzyków przebiega jednak bardzo powoli. Jak dotąd preparat otrzymało mniej niż 1,8 mln osób w kraju liczącym 126 mln obywateli.

Premier Japonii, Yoshihide Suga
Premier Japonii, Yoshihide Suga

Taro Kono, odpowiedzialny za szczepionki, poinformował, że obecnie przebywający w Waszyngtonie Suga planuje skontaktować się z dyrektorem generalnym firmy Pfizer. Premier Japonii chce porozmawiać o dodatkowej dostawie zastrzyków do jego kraju.

Według oficjalnych danych Japonia posiada około 11 mln dawek szczepionki. Rząd szacuje, że kolejne 43 mln może otrzymać w maju, a następnie 45 mln w czerwcu. W sumie oczekuje 144 mln zastrzyków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane