Japonia i Ameryka wyznaczą kierunek

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 20-08-2007, 00:00

W najbliższych dniach notowania japońskiej waluty nadal będą ściśle uzależnione od rozwoju sytuacji na światowych giełdach. Ma to związek z operacjami carry trade, polegającymi na pożyczaniu pieniędzy w walutach nisko oprocentowanych i inwestowaniu w instrumenty mogące dać większą stopę zwrotu. Przecena na rynkach akcji, która prowadzi do wzrostu niechęci do ryzyka, jednocześnie jest pretekstem do zamykania tych transakcji, co przekładaja się na zdecydowane umocnienie waluty japońskiej .

Odpowiedź o koniunkturę na giełdach w tym tygodniu można znaleźć przede wszystkim na Wall Street. Piątkowa decyzja Fed o obniżeniu o 50 punktów bazowych (do 5,75 proc.) stopy dyskontowej może wystarczyć do powstrzymania spadków przez kilka dni (choć decyzja Fed potwierdza po prostu, że sytuacja na rynkach finansowych jest bardzo zła). Wówczas pojawi się szansa na korekcyjne osłabienie jena do europejskich walut, a przede wszystkim do nowozelandzkiego i australijskiego dolara.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu