Japonia wesprze turystykę dodatkowymi miliardami

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 11-12-2020, 10:35

Japoński rząd zdecydował się na dodatkowe wsparcie sektora turystycznego. Z rezerwy budżetowej ma trafić 385,6 mld jenów (3,71 mld USD) na sfinansowanie krajowej kampanii turystycznej, informuje Reuters.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Chodzi o kampanię Go To Travel. Pozyskane przez ministerstwo finansów pieniądze mają pokryć niedobory jej budżetu.

Resort finansów zapowiedział, że kampania zostanie przedłużona do końca czerwca 2021 r. i będzie podlegać okresowym weryfikacjom.

Japoński sektor turystyczny przeżywa ogromne załamanie w wyniku kryzysu wywołanego wybuchem pandemii koronawirusa. O ile doszło do lekkiego odreagowania w turystyce obejmującej sam Kraj Kwitnącej Wiśni, o tyle nadal w przypadku podróży zagranicznych i przyjazdów obcokrajowców sytuacja pozostaje niezwykle trudna.

Krajowe media wcześniej donosiły, że rząd może wstrzymać dopłaty do podróży, które mają na celu pobudzenie regionalnych gospodarek w związku z obawami, że kampania turystyczna może ponownie rozprzestrzenić koronawirusa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane