Japonia zhakuje sprzęt obywateli

Kraj Kwitnącej Wiśni przeprowadzi kontrowersyjną akcję — spróbuje dostać się do urządzeń w domach i biurach, aby sprawdzić poziom ich zabezpieczenia.

„Japoński rząd będzie próbował włamać się do urządzeń podłączonych do internetu w domach i biurach w całym kraju, począwszy od przyszłego miesiąca, w ramach starań o poprawę cyberbezpieczeństwa — podaje „MIT Technology Review”. To pierwszy program tego rodzaju i może potrwać nawet pięć lat. Procesem zajmie się Narodowy Instytut Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych Japonii (NICT), który spróbuje uzyskać dostęp do około 200 mln urządzeń, w tym kamer i routerów. W przypadku powodzenia operacji urzędnicy skontaktują się z właścicielem i doradzą, jak poprawić zabezpieczenia. Kontrowersyjny program ma ponoć związek z chęcią poprawy cyberbezpieczeństwa przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio w 2020 r. NICT twierdzi, że szczególnie słabo zabezpieczone przed atakami są urządzenia wchodzące w skład tzw. internetu rzeczy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy