Japoński regulator „rekomenduje” 22 mln USD kary dla Nissana

opublikowano: 10-12-2019, 09:42

Japoński organ kontroli rynków zaleca krajowemu nadzorcy finansowemu nałożenie ok. 2,4 mld jenów (22 mln USD) grzywny na koncern Nissan Motor w związku z niedoszacowaniem odszkodowania dla byłego dyrektora generalnego, Carlosa Ghosna, donosi Reuters.

Grzywna obejmie okres czterech lat do marca 2018 r. - podała w oświadczeniu Komisja Nadzoru nad Papierami Wartościowymi i Giełdami (SESC).

Carlos Ghosn
Zobacz więcej

Carlos Ghosn fot. Bloomberg

Ghosn został aresztowany w Tokio w listopadzie zeszłego roku w związku z malwersacjami finansowymi, w tym dotyczących zaniżenia pensji o około 9,1 mld jenów w ciągu niemal dekady i tymczasowego przeniesienie osobistych strat finansowych do ksiąg Nissana.

Nowy dyrektor generalny japońskiego koncernu motoryzacyjnego Makoto Uchida, zobowiązał się do poprawy rentowności i zapowiedział, że wyznaczenie realistycznych celów będzie kluczem do „wyjścia na prostą” i zerwania z epoką Ghosna.

W czerwcu Reuters cytował źródła twierdzące, że Nissan zostanie ukarany grzywną w wysokości do 4 mld jenów i że może ona zostać obniżona do około 2,4 mld jenów jeśli producent samochodów złoży dokumentację w SESC przed rozpoczęciem formalnego dochodzenia.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy