Japoński wiceminister leci przekonać Ghosna do powrotu

opublikowano: 28-02-2020, 08:53

Japoński wiceminister sprawiedliwości uda się do Libanu w ten weekend aby przekonywać byłego szefa Nissana Carlosa Ghosna do powrotu i stanięcia przed sądem, donosi Reuters.

Hiroyuki Yoshiie ma przekonywać Ghosna, który na przełomie roku uciekł z Japonii do Libanu, że jego proces będzie uczciwy.

Ghosn był przez dekady bohaterem w Japonii, któremu przypisywano uratowanie Nissana przed bankructwem i stworzenie z francuskim Renault największego aliansu motoryzacyjnego na świecie. Pod koniec 2018 roku został jednak aresztowany w Tokio pod zarzutem nadużyć finansowych. Po wyjściu z aresztu za kaucją oczekiwał na proces. Na przełomie obecnego roku uciekł z Japonii do rodzimego Libanu. Twierdził, że jego aresztowanie było wynikiem „przewrotu pałacowego” w Nissanie i wynikało z niechęci do mocniejszego powiązania spółki z Renault. Ghosn przekonywał, że nie może liczyć na uczciwy proces w Japonii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane