Japońskie banki podniosły indeksy

Przemysław Barankiewicz
23-11-2001, 00:00

Na giełdach Azji po dwódniowej korekcie tym razem dominowały wzrosty. Szczególnie wyróżniała się giełda filipińska, której indeks zyskał najwięcej od ponad pół roku. Przyczyną tak gwałtwonej aprecjacji była informacja, iż gospodarka tego wyspiarskiego kraju otrzyma 4,6 mld USD wsparcia od amerykańskich władz i inwestorów.

W Japonii rosły kursy banków, a spadały ubezpieczycieli. Bank Sumimoto Mitsui zapowiedział, że usunie ze swych ksiąg 8,1 mld USD złych długów. Gracze liczą, że jego śladem podążą inne spółki i bankowość Kraju Kwitnącej Wiśni pozbędzie się w końcu swego największego problemu.

Bliski bankructwa jest Taisei Fire, średniej wielkości ubezpieczyciel. Rynek boi się, że to dopiero początek negatywnego zjawiska w sektorze. Najwięcej spadła wycena Nissan Fire, za czym stała obniżka prognozy.

W Hongkongu do wzrostu przyczynił się China Unicom, operator komórkowy. Telekom ogłosi warunki leasingu sieci bezprzewodowej opartej na technologii amerykańskiej spółki Qualcomm. To znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż samodzielna budowa infrastruktury. W piątek z powodu święta nieczynna będzie największa na kontynencie giełda w Tokio.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Japońskie banki podniosły indeksy