Jarosław Kaczyński rozmawiał z kanclerz Niemiec

Polska Agencja Prasowa SA
12-07-2006, 19:40

To będzie nowe otwarcie i zacieśnienie stosunków polsko-niemieckich - powiedział w środę rzecznik przyszłego rządu Jan Dziedziczak po telefonicznej rozmowie desygnowanego na premiera prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

To będzie nowe otwarcie i zacieśnienie stosunków polsko-niemieckich - powiedział w środę rzecznik przyszłego rządu Jan Dziedziczak po telefonicznej rozmowie desygnowanego na premiera prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

"Stosunki z naszym zachodnim sąsiadem są dla nas priorytetowe" - zaznaczył rzecznik. Jak dodał, Kaczyński i Merkel omawiali bieżącą sytuację polityczną. "To była miła i kurtuazyjna rozmowa" - ocenił w rozmowie z dziennikarzami.

Dziedziczak dodał, że Kaczyński i Merkel nie rozmawiali po raz pierwszy. Wyjaśnił, że politycy spotkali się, gdy PiS i CDU były jeszcze w opozycji.

Pytany o plany zagranicznych podróży J. Kaczyńskiego, Dziedziczak odpowiedział, że kalendarz wizyt zagranicznych jest na razie w fazie tworzenia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jarosław Kaczyński rozmawiał z kanclerz Niemiec