Jarosław Pawluk szuka okazji

KAP
opublikowano: 20-09-2012, 00:00

Spółki kolejowe i energetyczne znalazły się na celowniku znanego inwestora.

Jarosław Pawluk, jeden z prężniej działających polskich biznesmenów z rynku kolejowego, planuje z rozmachem rozwijać działalność. W kręgu jego zainteresowania są także inne dziedziny gospodarki. Wkrótce może zagościć w energetyce. Ale po kolei.

— Przyglądamy się kilku firmom kolejowym — mówi Jarosław Pawluk, prezes grupy Track Tec.

Jerzy Góra, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, zapowiada, że w czwartym kwartale rządowa instytucja wystawi na sprzedaż poznańską Fabrykę Pojazdów Szynowych. Czy zainteresuje biznesmena?

— Niewykluczone. Analizujemy zakup różnych spółek — taborowych, kontenerowych itp. — odpowiada Jarosław Pawluk.

Nazw nie ujawnia, wiadomo jedynie, że chodzi nie tylko o polskie przedsiębiorstwa. Inwestor bierze pod uwagę m.in. firmy rumuńskie.

Energetyka z giełdy

Kolejną branżą na celowniku biznesmena jest energetyka.

— Przyglądamy się firmom giełdowym i tym, które nie są ulokowane na parkiecie. Niewykluczone, że wkrótce jedną z giełdy zdejmiemy — tajemniczo stwierdza Jarosław Pawluk. W grę wchodzi ogłoszenie wezwania na akcje energetycznego przedsiębiorstwa. Którego?

— Powiem, jak dopnę transakcję — mówi inwestor.

Europejskie perspektywy

Na berlińskich targach kolejowych Jarosław Pawluk szuka kontrahentów dla grupy Track Tec, dostarczającej podkłady i rozjazdy kolejowe.

— Liczymy na kontrakty nie tylko w Polsce, ale także w innych krajach europejskich. Będziemy rozbudowywać i wzmacniać naszą pozycję na zachodzie Europy. Spodziewamy się, że wkrótce jedna trzecia naszych dostaw będzie lokowana na rynkach Europy Zachodniej i Wschodniej — mówi Jarosław Pawluk.

Kluczowy pozostanie jednak rynek polski. Biznesmen ma nadzieję, że PKP Polskie Linie Kolejowe zaczną wreszcie pełną parą realizować inwestycje w sieć, co rozgrzeje koniunkturę w jego branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu