Jarosław Starczewski został prezesem Exatela

Polska Agencja Prasowa SA
31-05-2006, 15:29

Rada nadzorcza operatora telekomunikacyjnego Exatel wybrała w środę Jarosława Starczewskiego na prezesa spółki - poinformował Exatel w komunikacie. Starczewski do stycznia br. był wiceprezesem Exatela, a wcześniej dyrektorem Pionu Marketingu i Sprzedaży.

Rada nadzorcza operatora telekomunikacyjnego Exatel wybrała w środę Jarosława Starczewskiego na prezesa spółki - poinformował Exatel w komunikacie. Starczewski do stycznia br. był wiceprezesem Exatela, a wcześniej dyrektorem Pionu Marketingu i Sprzedaży.

W składu zarządu wchodzą także: Krzysztof Homenda oraz oddelegowany z Rady  Nadzorczej Wojciech Lubczyński.

Exatel powstał w 2004 r. z połączenia dwóch operatorów: Tel-Energo i Telbank. Spółka jest współwłaścicielem operatora NOM. Według prognoz, Exatel uzyskał w 2005 r. przychody na poziomie 512,6 mln zł i zysk netto w wysokości 79,1 mln zł.

Głównym akcjonariuszem Exatela są Polskie Sieci Elektroenergetyczne, które mają 95 proc. udziałów operatora.

W lutym br. wiceminister skarbu Piotr Rozwadowski poinformował, że Skarb Państwa rozważa przejęcie od PSE udziałów Exatela. Celem miałoby być zachowanie kontroli nad Exatelem, aby możliwe było wykorzystanie jego sieci m.in. do łączności specjalnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jarosław Starczewski został prezesem Exatela