Jasiński: Nie będę wstrzymywał prywatyzacji

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
16-02-2006, 08:59

Nowy minister skarbu zapewnił, że plany prywatyzacyjne zostaną zrealizowane. Przyznał, że nie potrafi jeszcze podać listy firm przeznaczonych na sprzedaż. Wskazał jednak, że dochody dla budżetu oprócz sprzedaży akcji mogą równie dobrze przynieść dywidendy ze spółek Skarbu Państwa.

Nowy minister skarbu zapewnił, że plany prywatyzacyjne zostaną zrealizowane. Przyznał, że nie potrafi jeszcze podać listy firm przeznaczonych na sprzedaż. Wskazał jednak, że dochody dla budżetu oprócz sprzedaży akcji mogą równie dobrze przynieść dywidendy ze spółek Skarbu Państwa.

Ustawa budżetowa przewiduje, że dochody z prywatyzacji wyniosą w tym roku 5,5 miliarda złotych. Wojciech Jasiński w wywiadzie dla Polskiego Radia zapowiedział, że nie będzie wstrzymywać prywatyzacji. Wskazał, że pieniądze do budżetu przyniesie między innymi prywatyzacja przedsiębiorstw energetycznych. Oświadczył, że państwo musi pozostawić swoje udziały w Orlenie i spółkach przesyłu gazu. Powiedział, że ukraińska oferta budowy rurociągu do rafinerii w Płocku dla ropy z Morza Kaspijskiego jest bardzo interesujący. Z premierem Ukrainy będzie o tym rozmawiać minister gospodarki. Gość Salonu Politycznego Trójki powiedział, że w najbliższym czasie zajmie się sprawą sporu z Eureko o akcje PZU i fuzją BPH i PKO SA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Jasiński: Nie będę wstrzymywał prywatyzacji