Jasiński: Nie będzie pospiesznej sprzedaży majątku państwa

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 28-02-2006, 08:51

Minister skarbu Wojciech Jasiński szacuje, że wartość majątku, którym zarządza to około 130 miliardów złotych. W wywiadzie dla Sygnałów Dnia minister nie chciał przesądzać jaką kwotę w tym roku państwo uzyska z prywatyzacji.

Minister skarbu Wojciech Jasiński szacuje, że wartość majątku, którym zarządza to około 130 miliardów złotych. W wywiadzie dla Sygnałów Dnia minister nie chciał przesądzać jaką kwotę w tym roku państwo uzyska z prywatyzacji.

Jasiński oświadczył, że nie będzie majątku skarbu państwa sprzedawał pospiesznie. Moim celem jest sprzedawanie dobrze, korzystnie - dodał minister. Wyjaśnił, że przychody z prywatyzacji jest trudno dokładnie przewidzieć, bo zależy to negocjacji z potencjalnymi nabywcami. Wojciech Jasiński nie sprecyzował, jak rozwiąże problem prywatyzacji PZU. Nie wykluczył skierowania do sądy wniosku o unieważnienie umowy z Eureko o prywatyzacji PZU. Minister powiedział, że taki krok jest rozważany, ale decyzji jeszcze nie ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane