Jasiński: Przyjmę propozycję objęcia stanowiska szefa MSP

Internet Securities
opublikowano: 15-02-2006, 11:07

Poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Wojciech Jasiński potwierdził w środę, że rozmawiał z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem na temat swojej kandydatury na ministra skarbu i powiedział, że zgodził się przyjąć propozycję objęcia tego resortu.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Wojciech Jasiński potwierdził w środę, że rozmawiał z premierem Kazimierzem Marcinkiewiczem na temat swojej kandydatury na ministra skarbu i powiedział, że zgodził się przyjąć propozycję objęcia tego resortu.

„Rozmawiałem już z premierem i przyjmę jego propozycję” – powiedział Jasiński dziennikarzom w Sejmie.

W środę będzie nominacja Wojciecha Jasińskiego na ministra skarbu - poinformował dziennikarzy premier Kazimierz Marcinkiewicz.

We wtorek premier powiedział, że nowy szef Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) zostanie powołany do 20 lutego, a najpoważniejszym kandydatem na to stanowisko jest Wojciech Jasiński.

Wojciech Jasiński jest posłem PiS z Płocka i przewodniczącym sejmowej Komisji Finansów Publicznych. Był wymieniany wśród najpoważniejszych kandydatów na szefa resortu skarbu po dymisji Andrzeja Mikosza na początku stycznia.

Niedawno szef Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Jarosław Kaczyński powiedział, że liczy na szybką nominację Jasińskiego. (ISB)

dag/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane