Javier Solana wzywa Ukrainę i Rosję do negocjacji

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-01-2006, 12:16

Szef dyplomacji UE Javier Solana wezwał Ukrainę i Rosję do wznowienia negocjacji w sprawie cen gazu - powiedziała we wtorek jego rzeczniczka Cristina Gallach.

Szef dyplomacji UE Javier Solana wezwał Ukrainę i Rosję do wznowienia negocjacji w sprawie cen gazu - powiedziała we wtorek jego rzeczniczka Cristina Gallach.

Solana rozmawiał telefonicznie "zarówno z Ukraińcami jak i z Rosjanami, rozmawiał z (ukraińskim szefem dyplomacji) Borysem Tarasiukiem i z przedstawicielami władz rosyjskich" - poinformowała Gallach.

Szef unijnej dyplomacji usiłował nakłonić obie strony, by powróciły do negocjacji, ale - jak powiedziała jego rzeczniczka - nie planuje w najbliższym czasie wizyty w Moskwie ani w Kijowie.

Strona ukraińska zapewniła Solanę, że uznaje potrzebę płacenia wyższej ceny za rosyjski gaz, ale pragnie negocjować terminarz podwyżek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane