Jawor chce inwestorów

opublikowano: 07-05-2015, 00:00

Radni zgodzili się na włączenie do legnickiej strefy 327 ha Agencji Nieruchomości Rolnych leżących przy projektowanej S3.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, która ma ponad 1,2 tys. ha i 18 podstref, może urosnąć o 327 ha w Jaworze. Radni podjęli uchwałę o włączeniu do strefy nieruchomości w gminie Jawor, której właścicielem jest Agencja Nieruchomości Rolnych. To pierwszy krok do utworzenia tu podstrefy.

— Jawor ma atrakcyjne grunty inwestycyjne w pasie powstającej drogi ekspresowej S3. Za kilka lat będzie przebiegała tutaj trasa o ogromnym znaczeniu dla rozwoju przedsiębiorczości. Tak dobrze skomunikowany obszar inwestycyjny będzie z pewnością magnesem dla firm, które zechcą tu zainwestować i stworzyć nowe miejsca pracy — mówi Rafał Jurkowlaniec, prezes LSSE.

— Jest realna szansa, aby te tereny w końcu zapełniły się firmami — dodaje Emilian Bera, burmistrz Jawora.

Wszystkie strefy ekonomiczne uczestniczą w programie budowy hal i przygotowania terenów inwestycyjnych przy drogach ekspresowych S1, S3, S6, S7, S8 i S69. Przy każdej z nich mają wybudować po 10 hal. Do 2018 r. będzie 60 obiektów, które inwestorzy będą mogli wynająć.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu