Jaworzno: drugi etap obwodnicy

Dominika Malik
10-05-2001, 00:00

Jaworzno: drugi etap obwodnicy

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Drogopol z Katowic rozpoczęło drugi etap budowy obwodnicy południowej w Jaworznie. Spółka wygrała przetarg, zorganizowany przez zarząd miasta w Jaworznie. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,7 mln zł.

Zgodnie z umową zawartą z gminą, firma ma zakończyć drugi etap do czerwca 2002 r.

— Etap ten obejmie przedłużenie o 750 m drogi od ul. Martyniaków do ul. Młynarskiej. Ma tam zostać wybudowana jezdnia, z dwoma pasami ruchu oraz obustronnym poboczem — wyjaśnia Tadeusz Kiljan z Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Jeszcze w 2001 r. powinna rozpocząć się, w ramach budowy obwodnicy południowej, modernizacja ul. Martyniaków. Nie wiadomo, kiedy realizowane będą kolejne etapy tego przedsięwzięcia.

W pierwszym etapie — w 2000 r. — wybudowano około 820 m jezdni od ul. Martyniaków do ul. Młynarskiej. Koszt budowy wyniósł około 1,5 mln zł. Prace również wykonało PRI Drogopol.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jaworzno: drugi etap obwodnicy