Jazzowy pomost nad wzburzonym oceanem

Jacek Zalewski
28-04-2003, 00:00

Burzliwe wydarzenia ostatnich tygodni wywołują wrażenie, iż najważniejszym obszarem kontaktów polsko-amerykańskich jest wojna iracka oraz zakup samolotów F-16, czyli nowoczesnych maszyn do niszczenia i zabijania. Dla zrównoważenia tej dość ponurej perspektywy proponujemy obrazek z zupełnie innej półki.

Accenture — międzynarodowa firma o korzeniach amerykańskich, zajmująca się zarządzaniem i usługami informatycznymi — wydzieliła się z Arthura Andersena w roku 1993, działając przez następne lata pod nazwą Arthur Andersen Consulting. Całkowite odpępnienie nastąpiło po długim procesie sądowym dopiero 1 stycznia 2001 r. Nową nazwę firmy wymyślił jeden z pracowników, notabene z oddziału fińskiego. Przewrotny los tak zrządził, że marka Accenture zdążyła się umocnić akurat przed aferami związanymi z kreatywną księgowością, które praktycznie zniszczyły Arthura Andersena...

Główne hasło marketingowe Accenture brzmi: Innovation delivered. Właśnie dostarczanie nowoczesności charakteryzuje podejście firmy do klienta i filozofię prowadzenia interesów. Chwytliwe hasło biznesowe można z powodzeniem odnieść także do... jazzu, albowiem jest to gatunek muzyczny najbardziej innowacyjny, wymagający od muzyków i wokalistów nie tylko umiejętności technicznych, ale również biegłości w improwizacji oraz kreatywnej wyobraźni.

Nic dziwnego, że na swoje doroczne, znaczące wydarzenie kulturalne spółka Accenture tym razem sprowadziła z USA — we współpracy z agencją Elżbieta Pełka Creative Services — na jedyny koncert w Polsce wokalistkę jazzową Grażynę Auguścik wraz z jej kwartetem. Artystka mieszka na stałe w Chicago, koncertuje głównie w Ameryce, ale jest bardzo ceniona i po tej stronie oceanu. Dość przypomnieć, że wygrała plebiscyt naszego miesięcznika „Jazz Forum” w kategorii Wokalistka Roku 2002.

Grażyna Auguścik zaśpiewała repertuar ze znanej już płyty River oraz z najnowszej, zatytułowanej Past Forward. Zgromadzona wokół Sceny przy Wierzbowej (jest to sala kameralna Teatru Narodowego) publiczność polska miała okazję wysłuchać premierowych utworów wcześniej niż amerykańska. W Chicago nowa płyta została oficjalnie zaprezentowana na koncercie w sobotę 26 kwietnia. Promocję płyty Past Forward w Polsce Grażyna Auguścik wstępnie zaplanowała pod koniec roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / / Jazzowy pomost nad wzburzonym oceanem