JC Auto bada rynek niemiecki i austriacki

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-03-2006, 15:17

Dystrybutor części samochodowych JC Auto bada rynek niemiecki i austriacki, i prawdopodobnie w jednym z tych krajów utworzy w tym roku kolejną firmę zależną. Spółka  przewiduje, że do końca 2007 roku zakończy rozwój sieci filii, których docelowo ma być 40 - powiedział w wywiadzie dla PAP wiceprezes JC Auto Jerzy Józefiak.

Dystrybutor części samochodowych JC Auto bada rynek niemiecki i austriacki, i prawdopodobnie w jednym z tych krajów utworzy w tym roku kolejną firmę zależną. Spółka  przewiduje, że do końca 2007 roku zakończy rozwój sieci filii, których docelowo ma być 40 - powiedział w wywiadzie dla PAP wiceprezes JC Auto Jerzy Józefiak.

Obecnie JC Auto ma 5 spółek zależnych: w Czechach, na Węgrzech, w Belgii, w Chorwacji i we Włoszech. Ma także niemal 20 filii w Polsce.

"Prowadzimy badania rynku niemieckiego i austriackiego, ale otwarcie kolejnej firmy będzie możliwe, kiedy znajdziemy kogoś, kto dobrze zna się na rynku, zapewni nam dobry start i dobrą przyszłość spółki. Mam nadzieję, że w tym roku utworzymy przynajmniej jeszcze jedną spółkę za granicą" - powiedział Józefiak.

Ostatnio JC Auto utworzyło spółkę we Włoszech. Wiceprezes ocenia, że firma powinna być rentowna w drugim roku działalności.

"Rozpoczęcie sprzedaży przez spółkę we Włoszech planujemy w połowie kwietnia i za 8 miesięcy tego roku przewidujemy przychody ponad 1 mln euro. Rentowność w pierwszym roku jest bardzo trudna ze względu na inicjacyjne koszty, ale w drugim roku z całą pewnością spółka będzie rentowna" - ocenił Józefiak.

JC Auto rozwija sprzedaż na Węgrzech, gdzie zakupił własny magazyn. Ubiegły rok był przełomowy dla spółki czeskiej, która gwałtownie zwiększyła obroty oraz zakończyła rok na plusie, po stracie wygenerowanej w 2004 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / JC Auto bada rynek niemiecki i austriacki