Jedno słowo LC warte 111 mln zł

Kamil Zatoński
opublikowano: 28-03-2008, 00:00

O 9,7 proc. wzrosła wczoraj wartość rynkowa LC Corp po tym, jak na łamach „PB” Leszek Czarnecki obiecał kupowanie akcji dewelopera.

O 9,7 proc. wzrosła wczoraj wartość rynkowa LC Corp po tym, jak na łamach „PB” Leszek Czarnecki obiecał kupowanie akcji dewelopera.

Leszek Czarnecki zapowiedział, że jeśli w najbliższym czasie kurs spółki wyraźnie nie wzrośnie, rozpocznie skup jej akcji. Na wczorajszej sesji cena skoczyła mocno w górę (do 2,84 zł), a obroty (prawie 14 mln zł) kilkukrotnie przekroczyły średnią z ostatniego miesiąca (1,6 mln zł).

Grzegorz Kujawski, analityk BM BGŻ, uważa jednak, że kiedy emocje opadną, transakcje biznesmena nie będą miały istotnego wpływu na wycenę LC Corp.

— Nie łudziłbym się, że w dłuższym terminie to coś zmieni w postrzeganiu spółki. Żeby inwestorzy przychylniej spojrzeli na dewelopera, potrzeba sprawozdania finansowego, które pokaże dobrą sprzedaż mieszkań. Na to — także ze względu na standardy rachunkowości przyjęte przez LC Corp — trzeba poczekać co najmniej kilka kwartałów — mówi Grzegorz Kujawski.

Specjalista dodaje, że kiepskie w ostatnich miesiącach notowania dewelopera spowodowane były głównie tym, że do branży wszedł on stosunkowo późno, a pieniądze z IPO lokował w grunty już po stosunkowo wysokich cenach w porównaniu z konkurencją.

— To może rodzić obawy o stopy zwrotu z projektów, w które zaangażowała się spółka — uważa Grzegorz Kujawski.

Według Andrzeja Knigawki, analityka ING Securities, decyzja Leszka Czarneckiego nie powinna dziwić.

— LC Corp jest wyceniany poniżej sumy wartości centrum handlowego Arkady Wrocławskie i długu netto, więc decyzja Leszka Czarneckiego nie jest czymś zaskakującym. Zwłaszcza że sprzedawał on akcje w IPO po 6,50 zł, a teraz może je odkupić po-niżej 3 zł — mówi Andrzej Knigawka, analityk ING Securities.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu