Jedź do Bułgarii. Twoje pieniądze już tam są

ET
opublikowano: 13-01-2009, 00:00

Uważaj, gdzie wypłacasz pieniądze. Klienci trzech banków padli ofiarami złodziei, którzy wyłudzają dane o rachunkach przy użyciu bankomatów.

Uważaj, gdzie wypłacasz pieniądze. Klienci trzech banków padli ofiarami złodziei, którzy wyłudzają dane o rachunkach przy użyciu bankomatów.

Już trzeci bank — po raz drugi zresztą — znalazł się na celowniku specjalistów od wyłudzania pieniędzy. Czy są to Bułgarzy, trudno powiedzieć, niemniej tropy prowadzą do Sofii i Warny. Zaczęło się jesienią ubiegłego roku, kiedy kilku mieszkańcom Wrocławia zniknęły pieniądze z rachunków PKO BP. Złodzieje ukradli je na sposób stary jak bankomaty: zainstalowali w maszynach specjalne czytniki, które z pasków magnetycznych kart płatniczych "sczytywały" informacje o rachunku właściciela. Potem wypłacili gotówkę z bankomatów w bułgarskiej Warnie.

W tym samym kierunku powędrowały niedługo później pieniądze klientów mBanku.

— W nocy zadzwonił do mnie pracownik banku z pytaniem, czy wypłaciłam większą kwotę z dwóch bankomatów w Sofii. Problem w tym, że znajdowałam się wówczas w Londynie — mówi jedna z poszkodowanych przez złodziei.

I kolejna historia, która zdarzyła się tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Scenariusz ten sam, kierunek ten sam. Inne ofiary — klienci Pekao.

Nowy rok kiepsko zaczął się natomiast dla mieszkańców Aleksandrowa w Kujawsko-Pomorskiem, którzy mają rachunki w PKO BP. Radio RMF podało wczoraj, że wiele osób straciło pieniądze w opisany już sposób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane