Jeśli przytulać, to tylko profesjonalnie

opublikowano: 11-03-2018, 22:00

Pomysł na biznes: Osoby, które potrzebują bliskości i dotyku pozbawionego erotyki, mogą skorzystać z pierwszego w Polsce salonu przytulania

 „Badania naukowe dowodzą, że przytulanie wzmacnia odporność organizmu, zwiększa poczucie bezpieczeństwa i jest naturalnym antydepresantem” — informują na stronie Przytulanie.pl Magdalena Fiałkowska i Sylwia Kalinowska. Panie stworzyły pierwszy w naszym kraju salon przytulania przez profesjonalistów.

Salon prowadzony przez Magdalenę Fiałkowską i Sylwię Kalinowską oferuje nie tylko sesje indywidualnego przytulania, ale także m.in. cuddle party, wieczory panieńskie i szkolenia dla firm.
Zobacz więcej

POD OPIEKĄ PRZYTULACZY:

Salon prowadzony przez Magdalenę Fiałkowską i Sylwię Kalinowską oferuje nie tylko sesje indywidualnego przytulania, ale także m.in. cuddle party, wieczory panieńskie i szkolenia dla firm. Fot. Marek Wiśniewski

Inspiracja zza oceanu

Podczas podróży służbowej do Stanów Zjednoczonych zobaczyły reklamę firmy, która oferowała usługę przytulania. Na początku były sceptycznie nastawione do tego konceptu, jednak spędzał im sen z powiek, dlatego postanowiły dogłębnie zbadać temat i sprawdzić, czy ta praktyka może przyjąć się na polskim gruncie. Na start potrzebowały 30 tys. zł. Te pieniądze zostały przeznaczone m.in. na marketing, wynajem i urządzenie lokalu, ale też na opracowanie kompleksowej dokumentacji prawnej, regulaminów i umów, które opisują nieistniejącą do tej pory usługę. Panie kierują ofertę do osób, które chcą skorzystać z dobroczynnego działania przytulania. Warunek jest jeden — odbiorcy muszą mieć ukończone 18 lat. Innych ograniczeń nie ma.

Bez podtekstów

Pierwsze sesje przytulania przeprowadziły w październiku 2017 r. w przedwojennej kamienicy w centrum Warszawy. Kto najczęściej korzysta z usługi?

— Przychodzą do nas single, nowe osoby w mieście, które nie mają tutaj przyjaciół i rodziny, obcokrajowcy, osoby starsze i samotne. Z profesjonalnego przytulania korzystają kobiety i mężczyźni, którzy chcą się uczyć bliskości, przytulania — i potem wykorzystywać to na gruncie prywatnym lub po prostu się zrelaksować. Często klientami są także osoby będące w związkach, które z powodu np. wyjazdu swojej drugiej połówki do innego miasta czy różnic w potrzebach bliskości z nią mają poczucie, że doskwiera im brak fizycznego, przyjacielskiego kontaktu — opowiada Sylwia Kalinowska. W dwóch pokojach, w których nie brakuje przyjemnych w dotyku poduszek i miękkich koców, klienci znajdują się pod opieką profesjonalnych przytulaczy. Sesje trwają od 30 minut do nawet kilku godzin — o tym decydują ci, którzy przyszli skorzystać z usługi. Przed sesją przytulacze dzwonią do klientów, aby omówić zasady, odpowiedzieć na pytania i rozwiać wątpliwości. Jednym z punktów regulaminu jest np. założenie stroju, który zakrywa nogi do kostek oraz koszulki, która zakrywa ramiona — dla komfortu zarówno osoby przytulanej, jak i przytulacza.

— Przytulanie ma charakter platoniczny, jest pozbawione erotyki. Klient i personel cały czas pozostają w ubraniach. Oferowane usługi mają na celu dostarczenie wymiernych korzyści, jakie przytulanie niesie dla naszego zdrowia i samopoczucia — zapewnia Magdalena Fiałkowska.

Marzeniem sieć

Oferta salonu jest coraz szersza. Można w niej znaleźć: imprezy przytulankowe (cuddle party), wieczory panieńskie i kawalerskie, szkolenia dla firm, imprezy integracyjne, a nawet walentynkową domówkę dla singli. Przez pierwsze trzy miesiące działalności firmy odbyło się 250 godzin przytulania. Magdalena Fiałkowska i Sylwia Kalinowska chcą dzielić się doświadczeniem i know-how, dlatego zapraszają do biznesowej współpracy. Aby zostać franczyzobiorcą, należy spełnić kilka warunków. Przede wszystkim właścicielki muszą mieć jasność co do wspólnej wizji charakteru salonu prowadzonego przez franczyzobiorcę. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w prowadzeniu biznesu usługowego. Zainteresowani dostaną od pań m.in. autorski program szkolenia dla przytulaczy oraz pomoc w tworzeniu projektu wnętrza salonu. Pomysłodawczynie mają nadzieję, że uda im sie stworzyć sieć profesjonalnych salonów przytulania. Aby jednak zrealizować swoje marzenie, potrzebują kapitału, dlatego — jak podkreślają — mile widziani będą także inwestorzy.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Mastykarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu