Jest czterech chętnych do kupna akcji Ruchu

KL
opublikowano: 08-05-2007, 00:00

Same dobre informacje z Ruchu. Czterech inwestorów chce kupić akcje, a spółka podwoiła zysk netto.

Same dobre informacje z Ruchu. Czterech inwestorów chce kupić akcje, a spółka podwoiła zysk netto.

Są już zainteresowani zakupem Ruchu. Adam Pawłowicz, prezes spółki, poinformował, że zgłosiło się czterech potencjalnych inwestorów. Skarb państwa wcześniej zapowiadał, że jeszcze w tym roku sprzeda swój pakiet kontrolny (72,5 proc.).

Przychody firmy kolporterskiej wzrosły w pierwszym kwartale o 3,6 proc., do 1,014 mld zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 113,8 proc., do 12,5 mln zł. Jeszcze większy był wzrost wyniku netto — aż o 193,7 proc., do 12,31 mln zł. Zarówno pod względem przychodów, jak i zysku netto Ruch zrealizował ponad 24 proc. rocznej prognozy, dlatego prezes Pawłowicz uważa, że jest ona nadal realna. Inwestorom spodobały się te informacje. Kurs wzrósł o 21 proc., do 31,50 zł.

Ruch w drugiej połowie roku zamierza uruchomić sieć kawiarni w centrach handlowych. Stworzy je od podstaw lub przejmie istniejącą sieć. Spółka zapowiadała redukcję zatrudnienia, chciała wprowadzić program odejść dobrowolnych. Nie jest jednak pewne, czy w ogóle do tego dojdzie — decyzja ma zapaść w tym miesiącu. Całą branżę handlową dotknęły bowiem problemy kadrowe. Pracownicy zaczęli emigrować na Zachód. Ruch ma ponadto kłopoty ze zintegrowaniem wszystkich swoich systemów informatycznych, co również powoduje, że są mniejsze możliwości redukcji zatrudnienia.

Firma w najbliższych miesiącach ma podać szczegóły planu zarządzania nieruchomościami. Jedną z opcji jest utworzenie spółki komandytowo-akcyjnej. Niewykluczone jest utworzenie na jej bazie zamkniętego funduszu inwestycyjnego. Inną możliwością jest wydzielenie części nieruchomości do spółki komandytowej i podział na spółki zależne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu