Jest drogowe koło ratunkowe

Katarzyna Kapczyńska
opublikowano: 28-12-2010, 07:01

Resort rozwoju regionalnego wspiera starania ministra infrastruktury w walce o kasę na drogi.

W poniedziałek zakończyły się konsultacje społeczne programu budowy dróg na lata 2011-15. Zakłada on dokończenie już rozpoczętych inwestycji, choć realizacja wielu z nich przed Euro 2012 jest zagrożona. Pod znakiem zapytania stawia, przynajmniej do końca 2013 r., wykonanie wielu nowych przedsięwzięć.

Ministerstwo Infrastruktury zostało zasypane lawiną listów od samorządowców i mieszkańców różnych stron kraju, którzy domagają się budowy nowych, szybkich tras. I są już pierwsze tego rezultaty.

Cezary Grabarczyk, minister infrastruktury, obwieścił, że dogadał się z resortem finansów i dostanie 300 mln zł na budowę południowej wylotówki z Warszawy, omijającej Raszyn i Janki. To kropla w morzu potrzeb: kosztorys budowy trasy S-8 Salomea – Wolica, bo o nią chodzi, opiewa na 1,8 mld zł. Sporą część dołożyć może jednak Komisja Europejska.

Więcej we wtorkowym "Pulsie Biznesu"

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane