Jest kolejne wezwanie na akcje spółki z GPW

opublikowano: 14-10-2019, 07:22
aktualizacja: 14-10-2019, 10:12

Wiodący akcjonariusze spółki ES-System, producenta opraw oświetleniowych, zawarli porozumienie z norweskim inwestorem branżowym - firmą Glamox. Ten ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji i proponuje 3,5 zł za sztukę. Kurs mocno rośnie.

Umowa to finał przeglądu opcji strategicznych, przeprowadzonego przez akcjonariuszy -  Augusta Investment sp. z o.o., Bowen Investments S.a.r.l., Marty Pilszczek oraz Wysocki spółki jawnej.

Jednym z postanowień umowy jest zobowiązanie akcjonariuszy do złożenia zapisów w odpowiedzi na wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji ES-System. 

Wezwanie obejmuje 42,8 mln, czyli wszystkie akcje psółki, a proponowana cena to 3,5 zł za sztukę. Przyjmowanie zapisów zacznie się 4 listopada, a zakończy 4 grudnia.

"W opinii Akcjonariuszy, pozyskanie Inwestora stanowi najkorzystniejszy sposób realizacji długoterminowego celu Spółki, którym jest kontynuacja jej rozwoju na rynku krajowym i za granicą" - podano.

Glamox to norweska grupa przemysłowa specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji profesjonalnych systemów oświetleniowych. Grupa Glamox to wiodący światowy dostawca oświetlenia w przemyśle morskim i wydobywczym, a także wiodący dostawca systemów oświetleniowych w segmencie budowlanym w Europie. Grupa Glamox zatrudnia ok. 1550 pracowników i działa w kilku krajach europejskich, a także w Azji oraz Ameryce Północnej i Południowej. Roczny obrót Grupy Glamox wynosi 2,77 mld koron norweskich (2018).

Wartość rynkowa ES-Systemu to 113 mln zł.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu