Jest wniosek o aresztowanie b. szefa KNF

PAP, KZ
opublikowano: 28-11-2018, 16:03

Prokuratura skieruje do katowickiego sądu wniosek o aresztowanie Marka Ch., byłego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. Postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień.

Będzie to wniosek o areszt na dwa miesiące. Rozpozna go Sąd Rejonowy Katowice-Wschód.

Zatrzymanie Marka Ch.
Zobacz więcej

Zatrzymanie Marka Ch. Fot. Arkadiusz Ławrywianiec/FORUM

Chcesz być na bieżąco z tematem afery w KNF zobacz TUTAJ>>

"Przyczyną takiej decyzji są ustalenia, które wskazują na to, iż w tej sprawie może dojść do obawy matactwa ze strony podejrzanego, a także że przemawia za tym surowa kara, która mu grozi" – powiedział dziennikarzom szef śląskiego wydziału prokuratury Krajowej Tomasz Tadla.

Były szef KNF został zatrzymany we wtorek rano w Warszawie przez CBA, a następnie przewieziony do prokuratury w Katowicach. Tego dnia był tam przesłuchiwany przez ponad 9 godzin. We wtorek przed godz. 23. prokuratura poinformowała dziennikarzy, że z uwagi na późną porę czynności z udziałem podejrzanego będą kontynuowane następnego dnia. Zakończyły się w środę po godz. 15.

Marek Ch. usłyszał we wtorek zarzut w związku z rozmową przeprowadzoną przed kilkoma miesiącami z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Według Czarneckiego, ówczesny przewodniczący KNF zaoferował mu przychylność dla jego Getin Noble Banku w zamian za około 40 mln zł - miało to być wynagrodzenie dla wskazanego przez Ch. prawnika. B. szef KNF nie przyznaje się do winy

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy