Jesteśmy do waszej dyspozycji

Gocki Piotr
07-03-2000, 00:00

Jesteśmy do waszej dyspozycji

Piotr Gocki prezes zarządu T†V Consulting Polska fot. RM

Na rynku wydawniczym jest dużo pozycji poświęconych interpretacji wymagań norm ISO serii 9000. Niewiele z nich przedstawia jednak te problemy w formie praktycznego podejścia auditowego. My chcemy to zrobić na łamach „Pulsu Biznesu”, na kolumnach Zarządzanie Jakością, propagujących ideę ciągłego doskonalenia jakości. Nasza interpretacja wymagań ISO pozwoli firmom, które chcą wdrożyć system zarządzania jakością (SZJ) bądź go certyfikować, na poznanie rzeczywistych problemów związanych z tym procesami.

Na przykład przed przystąpieniem do certyfikacji SZJ należy m.in. przeprowadzić audity wewnętrzne oraz podjąć niezbędne działania korygujące i zapobiegawcze. Ale żeby się dowiedzieć, czy nasze przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane na ISO, trzeba sobie odpowiedzieć na następujące pytania:

— Co jest przedmiotem auditu?

— Czy określone wymaganie normy jest spełnione?

— Jak je spełniamy?

— Jak, czym i gdzie są realizowane procesy zachodzące w przedsiębiorstwie?

— Jak często te procesy są nadzorowane?

— Czy są na to dowody w postaci dokumentacji, formularzy i zapisów?

Jeżeli nie znacie Państwo odpowiedzi na te pytania, my pomożemy wam je znaleźć. Życząc sukcesów w doskonaleniu systemu zarządzania przedsiębiorstwem, zapraszam do lektury następnej edycji kolumn Zarządzanie Jakością.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Gocki Piotr

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jesteśmy do waszej dyspozycji