Jeszcze wyższa wycena CD Projektu

opublikowano: 30-07-2019, 09:11

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, w raporcie z 23 lipca z godz. 8.35 podniósł cenę docelową akcji CD Projektu z 249 do 258 zł i podtrzymał rekomendację "kupuj".

Specjalista zaktualizował prognozy dla spółki w związku z zapowiedzią wydania wersji na konsolę Nintendo Switch Wiedźmina 3. Oczekuje, że ta gra sprzeda się w tym roku w 0,5 mln kopii i wygeneruje dodatkowe 25 mln zł.

Adam Kiciński
Zobacz więcej

Adam Kiciński Fot. Marek Wiśniewski

"Warto wspomnieć, że spółka zgrała w czasie wydanie tej wersji z premierą serialu o Wiedźminie wyprodukowanego przez Netflix, który ma się pojawić pod koniec roku. W naszej ocenie, serial może zwiększyć popularność serii gier Wiedźmin" - uważa Tomasz Rodak.

Analityk zakłąda, że Cyberpunk sprzeda się w 21 mln kopii w premierowym kwartale i 27,5 mln w 2020 roku.

"W efekcie prognozujemy 3,2 mld zł przychodów i 1,8 mld zł zysku netto w 2020 roku. Zgodnie z naszymi prognozami, obecnie Spółka jest notowana przy 11,9x P/E na 2020 i przy średnim 15x P/E na 2020-22P, co implikuje odpowiednio 40% i 25% dyskonto do zagranicznych porównywalnych spółek. Dlatego też podtrzymujemy nasze rekomendacje: długoterminową fundamentalną Kupuj i krótkoterminową relatywną Przeważaj" - dodaje analityk DM BOŚ.

Raport dostępny jest na stronie brokera.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu