John Lewis ma zamiar zamknąć więcej domów towarowych

ARŻ, Reuters
opublikowano: 11-03-2021, 11:25

John Lewis ostrzegł, że niektóre z jego domów towarowych w Wielkiej Brytanii zostaną trwale zamknięte. To efekt strat wywołanych przez pandemię, pisze Reuters.

John Lewis
John Lewis
Simon Dawson

Grupa w lipcu ub.r. zamknęła na stałe osiem domów towarowych, co przełożyło się na utratę 1300 miejsc pracy. W czwartek firma poinformowała, że konieczne mogą okazać się kolejne likwidacje.

John Lewis w roku finansowym zakończonym 31 stycznia odnotował stratę przed opodatkowaniem w wysokości 517 mln GBP. Spółka musiała dokonać odpisów na kwotę 648 mln GBP spowodowanych spadkiem wartości sklepów oraz kosztów restrukturyzacji i zwolnień. Rok wcześniej osiągnęła zysk w wysokości 146 mln GBP.

Operator sieci domów towarowych planuje zainwestować w tym roku 800 mln GBP w celu poprawy sytuacji finansowej. Oczekuje, że płynność, wskaźnik zadłużenia i zysk pogorszą się w 2021 i 2022 roku, a następnie poprawią w późniejszych latach. Chce także obniżyć koszty działalności o 300 mln GBP rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane