Johnson&Johnson podniósł prognozę zysków

ARŻ, Reuters
opublikowano: 19-10-2021, 13:30

Koncern Johnson&Johnson podniósł we wtorek swoją roczną prognozę dotyczącą skorygowanego zysku na akcję. Na niezmienionym poziomie pozostały szacunkowe wpływy ze sprzedaży szczepionki przeciwko COVID-19, pisze Reuters.

Logo koncernu Johnson&Johnson
Logo koncernu Johnson&Johnson
fot. Scott Eells/Bloomberg

Johnson&Johnson szacuje, że jego roczny skorygowany zysk na akcję wyniesie od 9,77 do 9,82 USD. W ramach poprzedniej prognozy koncern podawał, że będzie to przedział od 9,60 do 9,70 USD na akcję.

W trzecim kwartale roku zysk Johnson&Johnson wyniósł 2,60 USD na akcję. Analitycy spodziewali się wyniku na poziomie 2,35 USD na akcję. Rynkowych oczekiwań (2,6 mld USD) nie spełniła sprzedaż. Koncern poinformował, że w okresie od lipca do września wyniosła ona 2,33 mld USD.

Prognoza dotycząca tegorocznych przychodów ze sprzedaży szczepionki przeciwko COVID-19 została utrzymana na poziomie 2,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane