Johnson & Johnson zapowiada podział na dwie firmy

opublikowano: 12-11-2021, 13:24

Koncern Johnson & Johnson oznajmił w piątek, że planuje podzielić się na dwie firmy. Dział zajmujący się produkcją i sprzedażą artykułów do pielęgnacji jak m.in. plastry, mydła, szampony, płyny do higieny jamy ustnej i zasypki dla dzieci ma stać się samodzielną spółką publiczną, która będzie działać niezależnie od jednostki farmaceutycznej.

Johnson & Johnson spodziewa się zakończyć proces restrukturyzacji w okresie od 18 do 24 miesięcy. Po ogłoszeniu tej decyzje akcje koncernu wzrosły w handlu przedrynkowym na nowojorskiej giełdzie o 5 proc.

“Nowe spółki będą w stanie efektywniej przydzielać zasoby, napędzać wzrost i pozyskiwać wartość” - powiedział Joaquin Duato, który w styczniu obejmie stanowisko dyrektora generalnego J&J.

Johnson & Johnson to kolejny duży koncern, który w ostatnich dniach zapowiedział podział na odrębne spółki. Wcześniej o podobnych planach poinformowały General Electric oraz Toshiba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, CNBC

Polecane