Johnson zapowiada nowe programy pomocowe

opublikowano: 07-10-2020, 20:30

Rząd Borisa Johnsona opracował nowe programy dla brytyjskich firm, które w wyniku kryzysu wywołanego pandemią borykają się z problemami finansowymi.

Według informatorów Bloomberga, nie ustalono ostatecznego terminu wprowadzenia pakietu. Jest on uzależniony od rozwoju pandemii i zmian w ograniczeniach. Rzecznik rządu nie odpowiedział od razu na prośby o komentarz.

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie. W środę wykryto ponad 14 tys. infekcji, pięciokrotnie więcej niż miesiąc temu. Na obszarach objętych restrykcyjnymi obostrzeniami mieszka 17 mln ludzi. W związku z drugą falą epidemii, rząd jest wzywany do przygotowania nowych programów pomocowych.

Gabinet Borisa Johnsona przyznaje już dotację w wysokości 1500 GBP dla przedsiębiorców, którzy musieli zawiesić działalność na trzy tygodnie w wyniku wprowadzenia ograniczeń. Zdaniem poszkodowanych branż, nie jest to wystarczające wsparcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane