JP Morgan radzi: kupuj akcje teraz

KMK
opublikowano: 05-09-2012, 00:00

GIEŁDA

Z reguły wrzesień na rynkach akcji jest miesiącem niedźwiedzi, ale w tym roku będzie inaczej — uważają stratedzy banku JP Morgan. Eksperci oczekują, że zwyżki z ostatnich kilku miesięcy będą kontynuowane.

Na odsiecz inwestorom przyjdą bankierzy centralni — Ben Bernanke, szef amerykańskiej Rezerwy Federalnej, i Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego.

— Fed jest blisko wyczerpania oręża do walki z kryzysem, ale ma również opinię instytucji, która zrobi wszystko, by pomóc gospodarce. Ben Bernanke potwierdził zaangażowanie w Jackson Hole, ale każe nam czekać do następnego spotkania Komitetu Otwartego Rynku (FOMC) — piszą analitycy JP Morgan. Specjaliści oczekują działania również po EBC. Ich zdaniem, bank centralny zapowie plany skupowania długu Hiszpanii i Włoch na najbliższym posiedzeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KMK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu