JPMorgan: Kryptowaluty dla nas nie istnieją

opublikowano: 29-12-2022, 15:12
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Większość zarządzających z dużych instytucji nie skusiły wahania kursów kryptowalut. Całe szczęście - mówi Jared Gross z JPMorgan AM.

Według specjalisty większość inwestorów instytucjonalnych nie uznaje takiej klasy aktywów jak kryptowaluty. Zmienność ich notowań jest zbyt wysoka, przez co niemożliwe jest jakiekolwiek oszacowanie potencjalnej stopy zwrotu.

W przeszłości część zarządzających skusiła się na bitcoina, ponieważ wierzyła w jego brak powiązania z koniunkturą na tradycyjnych rynkach finansowych. Miałto to uczynić kryptowalutę dobrą przystanią na czas niepokojów. Ostatnie kwartały pokazały jednak, że nie spełnia on tej roli.

- Większość instytucji odetchnęła z ulgą, że nie uwierzyła w kryptowaluty w okresie ich największej popularności. Myślę, że ta furtka jest już zamknięta i nikt ze świata tradycyjnych finansów nie zainteresuje się kryptoaktywami - powiedział Jared Gross , główny strateg dla portfeli instytucjonalnych w JP Morgan Asset Management.

Od początku 2022 r. bitcoin stracił niemal 60 proc. wartości i jest notowany na poziomie około 17 tys. USD za sztukę. Ether, druga najpopularniejsza kryptowaluta potaniała w tym roku o 70 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane