JPMorgan kupi Campbell Global za 5,3 mld USD

  • Paweł Makosz
opublikowano: 21-06-2021, 20:16

Dział JPMorgan zajmujący się zarządzaniem aktywami zgodził się na zakup Campbell Global, który koncentruje się na terenach leśnych i zasobach naturalnych. Bank stawia na wzrost rynków carbon-offset.

fot. Reuters/Forum

Campbell Global, część BrightSphere Investment, zarządza ponad 690 tys. hektarów na całym świecie, zatrudniając ponad 150 pracowników. Warunki finansowe transakcji z JPMorgan, która ma zostać zakończona w trzecim kwartale, nie zostały ujawnione.

– To przejęcie rozszerza naszą ofertę alternatywnych rozwiązań i pokazuje nasze dążenie do włączenia zrównoważonego rozwoju do naszej działalności w sposób, który jest znaczący – powiedział George Gatch, dyrektor generalny jednostki JPMorgan.

JPMorgan, z siedzibą w Nowym Jorku, poinformował, że spodziewa się zostać aktywnym uczestnikiem na rynkach carbon-offset, wykorzystując lasy do wychwytywania i przechowywania atmosferycznego dwutlenku węgla.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane