JPMorgan przejmie brytyjskiego doradcę Nutmeg

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 17-06-2021, 15:48

Bank JPMorgan Chase stanie się nowym właścicielem brytyjskiej platformy zarządzania inwestycjami Nutmeg. Pomóc ma to w ekspansji amerykańskiego giganta finansowego, który planuje uruchomienie samodzielnej marki banku cyfrowego w Wielkiej Brytanii jeszcze w tym roku.

Fot. Simon Dawson/Bloomberg

Nutmeg jest jednym z największych doradców inwestycyjnych na Wyspach Brytyjskich. W zarzadzaniu posiada aktywa o wartości przekraczającej 3,5 mld GBP (4,9 mld USD).

Tworzymy nasze struktury w Wielkiej Brytanii od podstaw, korzystając z najnowszych technologii i umieszczając doświadczenie klienta w centrum naszej oferty, zasady, którymi dzieli się z nami Nutmeg – stwierdził Sanoke Viswanathan jeden z dyrektorów generalnych w JPMorgan.

Obie firmy współpracują ze sobą od kilku miesięcy . Partnerstwo pozwoliło brytyjskiemu fintechowi oferować ETFy utworzone z pomocą JPMorgan, największego amerykańskiego banku pod względem aktywów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane