JPMorgan: Rynki wschodzące dojrzewają do odbicia

opublikowano: 18-06-2018, 22:46
aktualizacja: 18-06-2018, 23:00

W nocie do klientów specjaliści banku JPMorgan wymieniają warunki konieczne, by wschodzące rynki akcji znalazły twarde dno.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Pierwsze sygnały do zakupów akcji z gospodarek rozwijających zaczną pojawiać się pod koniec lata, przewidują autorzy noty. Ich zdaniem do rajdu na emerging markets potrzeba najpierw przejścia tamtejszych walut do umocnienia, rozpoczęcia osłabienia dolara, a także oznak, że Fed spowalnia tempo zaostrzania polityki. Wśród czynników mogących wskazywać na bliskość punktu zwrotnego wymienili również przyspieszenie wzrostu gospodarczego i poprawę zysków spółek w Chinach i na pozostałych rynkach wschodzących, uspokojenie obaw przed protekcjonizmem oraz zmianę pozycjonowania inwestorów na bardziej ostrożne.

Na razie jednak JPMorgan wciąż utrzymuje ostrożne nastawienie do akcji z rynków wschodzących. Instytucja spodziewa się korzystnych warunków na globalnych rynkach akcji, przy czym rynek amerykański powinien zachowywać się lepiej nie tylko od rynków wschodzących, ale także od giełd europejskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy