JR Holding objął udziały w LaserTecu

opublikowano: 30-12-2021, 07:42

JR Holding objął 2,33 tys. akcji serii D spółki LaserTec za 6,9 mln zł. Stanowią one 21,09 proc. kapitału zakładowego.

Wcześniej nie doszła do skutku poprzednia emisja akcji serii D, w której JR Holding objął 980 akcji. Wpłacone wówczas przez JR Holding pieniądze posłużyły teraz do opłacenia części (2,9 mln zł) wkładu. Reszta ma być zapłacona do 17 stycznia 2022 r.

Jak podał JR Holding, LaserTec to jedna z wiodących firm na rynku europejskim w obszarze technologii laserowych dla przemysłu. Firma specjalizuje się w doborze parametrów procesowych, opracowywaniu technologii, projektowaniu oraz wykonywaniu zrobotyzowanych systemów laserowych.

“Objęcie Akcji serii D LaserTec jest wynikiem realizacji strategii rozwoju JRH na lata 2020-2022 polegającej na inwestycji w perspektywiczne branże między innymi związane z nowymi technologiami i nowoczesnymi mediami, sztuczną inteligencją, produkcją i wydawaniem gier komputerowych, biotechnologią oraz fotowoltaiką” - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane