Jujubee idzie na NC

GIEŁDA Katowicka spółka potrzebuje 1,5 mln zł na grę, która pozwoli jej wypłynąć na szersze wody.

Ostatnie miesiące były udane dla notowanych na warszawskim parkiecie producentów gier. Dobrą koniunkturę zamierza wykorzystać katowickie studio Jujubee, które jeszcze w tym kwartale zamierza zadebiutować na NewConnect (NC). Chce sprzedać w ofercie 20-25 proc. akcji za ok. 1,5 mln zł.

— Pieniądze przeznaczymy w całości na produkcję największej gry w historii firmy. Zadebiutuje ona pod koniec 2016 r. — mówi Michał Stępień, prezes i jeden z właścicieli Jujubee. Podkreśla, że firma chce powtórzyć sukces takich polskich gier jak „The Vanishing of Ethan Carter” studia The Astronauts (przez pół roku tytuł kupiło 235 tys. graczy, co na segment tzw. niezależnych producentów jest bardzo dobrym wynikiem) czy „The War of Mine” 11 bit studios (spółka nie podaje danych sprzedażowych). Oba miały zbliżone budżety (do 1,5 mln zł) i przyniosły spore zyski. Jujubee nie jest start-upem. Działa na rynku trzy lata, przynosi zyski i wypuścił sześć gier, które na komórki ściągnęło ok. 2 mln graczy na świecie. I choć czuje się mocny w segmencie mobile, jego nowa produkcja zostanie wypuszczona na PC i nowe konsole.

— Ten rynek jest bardziej stabilny od mobilnego i jest na nim mniejszy tłok. Sądzę, że dzięki temu łatwiej będzie nam się przebić. Na rynku jest przestrzeń na niskobudżetowe tytuły o bardzo dobrej grafice, które mogą rywalizować z grami z najwyższej półki — mówi Michał Stępień. Projekt nowej produkcji Jujubee, który ma przyciągnąć do spółki inwestorów, zostanie zaprezentowany 20 maja. Później firma rusza z ofertą, a w czerwcu zamierza zadebiutować na parkiecie. W ubiegłym roku Jujubee miało 451 tys. zł przychodów i 34 tys. zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Jujubee idzie na NC