Juncker nie wierzy, że Trump wprowadzi cła na auta z Europy

opublikowano: 08-11-2019, 08:37

Jean-Claude Juncker, odchodzący niedługo ze stanowiska szef Komisji Europejskiej powiedział, że nie wierzy, aby prezydent Donald Trump zdecydował się wprowadzić w USA cła na auta importowane z Europy, pisze Reuters.

- Trump będzie krytykował, ale nie będzie żadnych ceł na auta – powiedział Juncker w wywiadzie dla Sueddeutsche Zeitung. – Nie zrobi tego. Rozmawiacie z dobrze poinformowanym człowiekiem – dodał.

Zobacz więcej

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker

fot. Bloomberg

Reuters zwraca uwagę, że wypowiedź szefa Komisji Europejskiej to jak dotąd najmocniejszy sygnał wskazujący iż w przyszłym tygodniu Waszyngton nie zdecyduje się na wprowadzenie ceł na europejskie auta. Miało do tego dojść już sześć miesięcy temu, ale władze USA przesunęły termin decyzji do 14 listopada. Amerykanie grozili stawką nawet 25 proc. Przeciwni cłom są także amerykańscy producenci samochodów. Matt Blunt, który stoi na czele grupy reprezentującej koncerny General Motors, Ford Motor i Fiat Chrysler Automobiles powiedział w czwartek, że są one przeciwne wykorzystywania ustawy o bezpieczeństwie narodowym do wprowadzania ceł na auta i części zamienne.

- To byłoby szkodliwe dla gospodarki i branży motoryzacyjnej – powiedział. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy