Jutrzenka smakuje na dłużej

Dariusz Karolak
27-02-2001, 00:00

Jutrzenka smakuje na dłużej

Gwiazda poranna doczekała się potwierdzenia na rynku akcji Jutrzenki. Kurs wrócił ponad opadającą linię dołków 7 XII, 15 I i 7 II. Byki idą za ciosem, by jak najszybciej rozprawić się z oporami średniej VAMA10 (14,3) i opadającej linii szczytów (14,6). Poprawiają się rokowania średnioterminowe.

Krótkoterminowe sygnały kupna utrzymują się na Stochasticu i RSI. Lecz znacznie ważniejszy jest rodzący się sygnał kupna na tygodniowym Stochasticu, co w połączeniu z zatrzymaniem bessy na poziomie dna z 13 X’00 (13,3) daje nadzieję na średnioterminowe podwójne dno kończące męczącą długoterminową bessę Jutrzenki. Tezę taką wzmacnia obserwowana poprawa kondycji branży cukierniczej. Wciąż jednak brak mądrej polityki informacyjnej, a istnienie pakietu uprzywilejowanych akcji powstrzymuje od angażowanie się w tę firmę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jutrzenka smakuje na dłużej