PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Już 100 tys. paczek dostarczonych dronem przez spółkę zależną Alphabet

opublikowano: 26-08-2021, 06:00

Wing, spółka zależna Alphabet, jest blisko osiągnięcia kamienia milowego, którym jest dostarczenie 100 tys. paczek za pomocą dronów.

Spółka z australijskiego Logan City wcześniej w sierpniu pobiła wewnętrzny rekord, dostarczając w ciągu tygodnia 4,5 tys. paczek.

- Jesteśmy skrajnie optymistyczni jeśli chodzi o naszą zdolność do zaoferowania w miarę upływu czasu usług po niższym koszcie niż dostawy naziemne przy większym zysku – powiedział Jonathan Bass, szef marketingu i komunikacji w Wing.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Spółka podkreśla, że w liczbie 100 tys. dostaw dronem nie ma lotów testowych, ale tylko komercyjne. Co ciekawe, jedną z najpopularniejszych przesyłek był dotychczas kubek kawy. W ubiegłym roku w Logan City drony dostarczyły ich łącznie 10 tys. Innym popularnym produktem jest pieczony kurczak.

Wing oferuje przewóz przesyłek o wadze 3 funtów (1,4 kg) do miejsc oddalonych od jego bazy o 6 mil (10 km). Zamówienia na dostawę składa się przez Internet. Wing stara się maksymalnie automatyzować dostawy. Komputery ustalają najbardziej efektywną trasę lotu. Jeden człowiek jest w stanie jednocześnie monitorować wiele dronów.

Bass przekonuje, że system i jego składniki są względnie tanie.

- To jest bardzo szybkie i łatwe do ustawienia. Zarówno koszty materiałowe jak i działalności w miarę upływu czasu będą stawały się dużo niższe niż dostaw naziemnych – twierdzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane