JW przetestuje popyt na hotele

Katarzyna Sadowska
opublikowano: 13-04-2010, 00:00

Na sprzedaż wystawiono dwa obiekty sieci 500. Nie oznacza to jednak odwrotu od tego biznesu.

Na sprzedaż wystawiono dwa obiekty sieci 500. Nie oznacza to jednak odwrotu od tego biznesu.

JW Construction Holding (JWC) postanowił poszukać kupca na dwa hotele. Pojawiły się ogłoszenia o sprzedaży obiektów w Tarnowie Podgórnym i Strykowie. To hotele ekonomicznej sieci 500. Informacja jest o tyle zaskakująca, że pod koniec ubiegłego roku w wywiadzie dla "PB" Józef Wojciechowski, szef rady nadzorczej i główny akcjonariusz JWC, informował o planowanej współpracy w segmencie hotelowym z portugalskim partnerem.

— To właśnie z portugalską firmą rozbudowujemy i modernizujemy kompleks hotelowo-rekreacyjny Czarny Potok w Krynicy Górskiej. Obiekt planujemy oddać w IV kwartale. Będzie to obiekt należący do kategorii Resort SPA — mówi Józef Wojciechowski.

Twierdzi, że spółka nie zmieniła planów.

— Wspólnie z portugalskim partnerem chcemy wybudować w najbliższym czasie hotele w planowanych przez nas obiektach komercyjnych — tłumaczy Józef Wojciechowski.

Dwa powstaną w Warszawie, kolejne we Wrocławiu (tu JWC planuje zakup gruntu) i Szczecinie (prace ruszą zapewne pod koniec roku). Czemu więc spółka chce się pozbyć dwóch hoteli 500?

— Stale analizujemy atrakcyjność prowadzonych przez nas hoteli. Wiąże się to z chęcią stworzenia optymalnego modelu biznesowego dla działalności hotelarskiej, którą posiadamy — mówi enigmatycznie Józef Wojciechowski.

Nie ujawnia, czy te dwa hotele są rentowne. Poza nimi spółka ma jeszcze obiekty w Cieszynie i Zegrzu. Cały segment hotelowy poniósł w 2009 r. 2,75 mln zł straty netto przy 15,5 mln zł przychodów. JWC nie precyzuje, jakich wpływów oczekuje ze sprzedaży hoteli. Nie jest nawet pewne, czy faktycznie chce się ich pozbyć, czy jedynie bada rynek.

— Spółka nie wyklucza, że w przypadku otrzymania bardzo atrakcyjnej oferty kupna zdecyduje się na sprzedaż poszczególnych obiektów hotelowych. Oferta musiałaby dyskontować perspektywę organizacji w 2012 r. Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Polsce — kwituje Józef Wojciechowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Sadowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu