K-EX trafi w ręce holdingu

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

Kielecka spółka kurierska zostanie przejęta przez Grupę Geis.

Międzynarodowy holding z siedzibą w niemieckim Bad Neustadt zamierza rozbudować swoją sieć logistyczną w Polsce. Grupa Geis po uzyskaniu odpowiednich pozwoleń obejmie wszystkie udziały K-Ex. K-Ex jest polską firmą kurierską. Ma 28 oddziałów w całym kraju i centralny magazyn w Mościskach na północny zachód od Warszawy. Zatrudnia około 750 osób i dysponuje flotą tysiąca aut dostawczych. Siedzibą K-Ex są Kielce. Natomiast Grupa Geis jest dostawcą kompleksowych usług logistycznych.

Zatrudnia ponad 5,2 tys. pracowników. Holding tworzą spółki działające w Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Czechach, Polsce i na Słowacji. Działalność Grupy Geis skupia się przede wszystkim na transporcie drogowym (dystrybucja paczek i palet, przewozy całopojazdowe i częściowe), logistyce (logistyka magazynowania i produkcja opakowań), transporcie morskim i lotniczym oraz specjalnych rozwiązaniach transportowych. W Polsce firma ma 45 oddziałów i zatrudnia około 1200 pracowników. Przejęcie K-Ex znacząco wzmocni polskie struktury Grupy Geis.

— W Czechach i na Słowacji Grupa Geis należy do liderów branży transportowo-logistycznej, zwłaszcza w zakresie dystrybucji paczek i dostaw palet dla klientów krajowych. Dzięki przejęciu firmy K-Ex możemy zapewnić teraz również w Polsce dostawę paczek — mówi Michal Martinovič, odpowiedzialny za rozwój Grupy Geis w Polsce, Czechach i na Słowacji. Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu