K&K Herbal rozkwitnie w True Games

opublikowano: 13-01-2021, 20:00

Suplementy i wyroby medyczne spółka zamieni na gry. Przez odwrócone przejęcie połączy się z podmiotem z grupy Movie Games.

Spółka K&K; Herbal, której kapitalizacja od początku grudnia 2020 r. urosła o 620 proc., z branżą gier nie miał dotychczas nic wspólnego, bo zajmowała się sprzedażą suplementów i wyrobów medycznych. Nie była to działalność dochodowa, bo przez trzy kwartały 2020 r. firma wypracowała 1,2 mln zł przychodów (spadek o 14 proc. r/r) i poniosła 236 tys. zł straty netto w porównaniu do 161 tys. zł straty w analogicznym okresie 2019 r.

Maciej Nowak, który doradza Movie Games i jest akcjonariuszem K&K; Herbal (ma 9,7 proc. akcji) podkreśla, że True Games będzie przede wszystkim rozwijało gry w tematyce „ulicznej”.

Plany przejęć:
Plany przejęć:
Mateusz Szcześniak, prezes Movie Games liczy, że spółka zdoła przeprowadzić kilka przejęć już notowanych podmiotów. Obecnie rozmawia z pięcioma firmami, w tym dwiema z głównego rynku GPW.

– Biznes będzie opierał się na konsolidowaniu projektów zarówno z Polski, jak i Europy Środkowo -Wschodniej w zakresie kultury ulicy. Pierwszym tytułem będzie „Gangster Simulator” i planujemy, że będzie to początek serii. Rozmawiamy z zespołami deweloperów z Ukrainy i Rumunii, które chcą tworzyć produkcje właśnie w tym klimacie. Będziemy realizować te projekty przy wsparciu m.in. znanego rapoera Wojtka Sokoła – mówi Maciej Nowak.

Mateusz Wcześniak z Movie Games zaznacza, że produkcje True Games będą korzystały na zasięgach wypracowanych przy grze “Drug Dealer Simulator” (DDS), [to gra wyprodukowana przez Movie Games - red.]. Docelowo spółka ma być też hubem wydawniczym dla projektów typu indie. Spogląda na rynki wschodnie i ma w planach 5 produkcji własnych na podstawie DDS.

– Budżet tych produkcji to około 250-300 tys. zł w przypadku gier-symulatorów – dodaje Mateusz Wcześniak.

Mateusz Wcześniak przyznaje, że trudno określić potencjalne wyniki firmy. Dodaje przy tym, że modelu biznesowego, który został zastosowany w spółce, w zasadzie jeszcze nie weryfikowano w grupie.

– Przez to trudno określić potencjalne wyniki. To rozwiązanie wydaje się jednak bardzo atrakcyjne, szczególnie, że spółka może nawiązać współpracę z Mill Games z portfela Movie Games, które zajmuje się rozwojem branży gier komputerowych na rynku rumuńskim – mówi Mateusz Wcześniak.

True Games przed połączeniem z K&K; Herbal nie przeprowadziło emisji akcji. Aktualnie K&K; Herbal (pod taką nazwą firma wciąż widnieje w tabelach giełdowych) inwestorzy wyceniają na 17,3 mln zł.

Movie Games nie ogranicza się tylko do K&K; Herbal i na celowniku ma kolejne podmioty. Prowadzi rozmowy z trzema firmami z NewConnect i dwiema z głównego rynku.

– Zapoczątkowaliśmy poszukiwania tych spółek ponad rok temu. Analizowaliśmy ich ponad 20. Chcemy, by jak najwięcej podmiotów z naszego portfela znalazło się na giełdzie zarówno w drodze standardowego wprowadzania, jak również odwrotnych przejęć – dodaje Mateusz Wcześniak.

Prezes firmy dodaje, że interesujące są te spółki, które wygasiły lub wygaszają dotychczasową działalność. 25 listopada 2020 r. Movie Games ogłosiło kupno prawie 37 proc. akcji spółki Patent Fund, by wprowadzić do obrotu akcje studia Pixel Crow. Natomiast Movie Games Mobile niedawno uzgodniło warunki połączenia z firmą Infoscan.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane