Kaczmarek opowiada się za podziałem MSWiA

opublikowano: 11-02-2007, 19:45

W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Janusz Kaczmarek powiedział, że sprawy wewnętrzne powinny zostać oddzielone od administracji.

Nowy minister spraw wewnętrznych i administracji opowiada się za podziałem tego resortu.
W wywiadzie dla tygodnika "Wprost" Janusz Kaczmarek powiedział, że sprawy wewnętrzne powinny zostać oddzielone od administracji. Tę ostatnią Kaczmarek uznał za kompetencję szefa rządu, która mogłaby być związana z Kancelarią Premiera.

Szef Klubu Parlamentarnego PiS Marek Kuchciński powiedział, że taka możliwość była już rozważana podczas rozmów koalicyjnych z Platforma Obywatelską półtora roku temu i być może zostanie teraz zrealizowana. Kuchciński podkreślił, że nie chodzi o to by stworzyć dodatkowe stanowisko, na przykład dla Jana Rokity.
Z kolei zdaniem Jana Rokity, nasze państwo ma anachroniczną administrację i projekt podziału MSWiA ma sens. "Uzdrowienie, unowocześnienie administracji wymaga stworzenia małej sprawnej jednostki organizacyjnej, która tylko tym się zajmie" - argumentuje polityk PO. Jego zdaniem sens ma również oddzielenie spraw policji od spraw administracji.

Jan Rokita zapewnił dzisiaj, że nie otrzymał żadnej propozycji udziału w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Spekulacje na ten temat pojawiły się na początku zeszłego tygodnia tuż przed dymisjami Radosława Sikorskiego i Ludwika Dorna.

DI, IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane